Dobrze przygotowana, domowa hodowla Różaneczników, przyniesie nam doskonałe efekty estetyczne w naszych przydomowych ogrodach. W przypadku Różaneczników, wartym podkreślenia jest fakt, iż są to rośliny o stosunkowo niskich wymaganiach w zakresie pielęgnacji. Trzeba jednak pamiętać, iż tak samo, jak w wielu innych przypadkach, także i tutaj, kluczową kwestią jest staranne przygotowanie uprawy. Jeśli zastosujemy się do wszystkich wskazówek, zawartych poniżej, to nasza domowa hodowla Różaneczników, będzie ozdobą naszego ogrodu. Co więcej, nie będzie od nas wymagać poświęcania nadmiernych ilości czasu, na prace pielęgnacyjne.
Co zrobić, aby domowa hodowla Różaneczników, przynosiła zadowalające efekty?
Przede wszystkim, musimy tutaj zdać sobie sprawę z podstawowych wymagań dla tych wspaniałych i estetycznych roślin ogrodowych. Aby nasza domowa hodowla Różaneczników zapewniła doskonałe efekty, musimy skupić się na trzech, zasadniczych w tym przypadku kwestiach a są to:
- Wybór właściwych odmian – Różaneczniki, występują w bardzo wielu odmianach, przy czym nie wszystkie będą sprawdzać się w uprawie ogrodowej. Wynika to z faktu tego, iż nie każda odmiana będzie odporna na niskie zakresy temperatur, charakterystyczne dla naszej strefy klimatycznej. Musimy więc wybierać rośliny o takiej odporności, aby polska zima, nie robiła na nich większego wrażenia.
- Przygotowanie odpowiednie gleby – Różaneczniki, wymagają stosunkowo kwaśnego podłoża, o odczynie w przedziale 5-6,5. W tym celu możemy zmieszać ze sobą w równych proporcjach torf (nie odkwaszony), korę sosnową, oraz kompost. Tak przygotowana mieszanka powinna być idealną glebą, dzięki której, domowa hodowla Różaneczników będzie banalnie prosta. Oczywiście gotowe mieszanki możemy także kupić, a dostarczy nam je każda hurtownia z Różanecznikami. Trzeba jednak pamiętać, iż przy większej ilości nasadzeń, będzie to absolutnie nieopłacalne.
- Wybór właściwego stanowiska – domowa hodowla Różaneczników nie będzie nam dobrze szła, jeśli nie wybierzemy odpowiedniego stanowiska nasadzenia. Różaneczniki lubią stanowiska zacienione i osłonięte, co pozwala im łatwiej przetrwać trudny okres zimowy. Idealnym rozwiązaniem jest sąsiedztwo innych roślin ogrodowych, ale większych. Muszą one jednak charakteryzować się głębokim systemem korzeniowym, aby nie kolidować z płytkim systemem Różaneczników.
Podsumowanie.
Mamy więc trzy, stosunkowo proste zasady, których przestrzeganie sprawi, iż domowa hodowla Różaneczników przyniesie nam odpowiednio korzystne efekty. Warto o tym pamiętać, bowiem Różaneczniki to bardzo piękne rośliny ogrodowe, których nasadzenie w ogrodzie, pozwoli nam podnieść jego estetykę i styl. W tak przygotowanym ogrodzie, będziemy mogli idealnie wypocząć. Tym bardziej, iż domowa hodowla Różaneczników nie wymaga od nas nadmiernej ilości prac pielęgnacyjnych. Będziemy więc mogli w ogrodzie wypoczywać a nie ciągle pracować.